Перейти до вмісту
Види протеїнових батончиків – як обрати найкорисніший? 

Види протеїнових батончиків – як обрати найкорисніший? 

Білкові батончики вже давно перестали асоціюватися з харчуванням для професійних спортсменів, а й стали зрозумілим та популярним продуктом для звичайних людей. Ви можете з’їсти протеїновий батончик будь-коли, орієнтуючись на ваші смакові вподобання, спосіб життя та потреби в перекусах.

Білкові батончики можна їсти в якості:

  • доповнення до сніданку, коли часу обмаль, а вам потрібний запас енергії перед робочим днем;
  • швидкого перекусу на роботі чи в університеті;
  • закуски під час походів, катання на лижах, велосипедних прогулянок чи інших видів активного відпочинку;
  • снеку до або після тренування;
  • корисного десерту до кави, какао чи чаю;
  • дієтичного перекусу, що допомагає контролювати раціон при схудненні чи наборі ваги.

Загалом, протеїнові батончики чудово виконують свою основну функцію – швидко забезпечити організм порцією білка. Але якщо ви вирішили додати такі перекуси в свій раціон, необхідно зрозуміти, які протеїнові батончики найкорисніші та як обирати дійсно здорові варіанти, а не переплачувати за черговий маркетинговий прийом. Для цього потрібно навчитися читати етикетку товару, розрізняти корисні компоненти та ті, яких краще уникати.

Основні види протеїнових батончиків

Основний критерій, за яким можна класифікувати білкові батончики – це пропорція протеїнів та вуглеводів у їх складі. Вони бувають:

  1. Протеїнові або низьковуглеводні. Це снеки, в яких білкова складова значно перевищує кількість вуглеводів. Вони підходять при формуванні м’язового рельефу, наборі м’язової маси, плавному схудненні та інтенсивних силових тренуваннях.
  2. Вуглеводно-білкові. Цей варіант чудово підходить для перекусів перед кардіо-тренуванням або посеред активного дня, адже рівномірно забезпечує організм як білками, так і енергією. У разі потреби, такий батончик може слугувати в якості заміни повноцінного прийому їжі. 

Також на полицях супермаркету з продуктами здорового харчування можуть розташовуватися енергетичні спортивні батончики. Це продукти з високим вмістом вуглеводів, які створені для швидкого забезпечення організму енергією перед інтенсивним навантаженням. Але до білкових батончиків їх можна віднести лише у випадку, якщо порція містить від 10 грамів білка. Також на деяких батончиках часто можна зустріти напис «без цукру». Вони рекомендуються тим, хто хоче знизити вагу, контролювати рівень цукру в крові, а також людям із цукровим діабетом. Проте потрібно звернути увагу, які підсолоджувачі входять до складу продукту і чи не є вони шкідливими.

протеїнові батончики без цукру

Про що говорить склад протеїнового батончика

Якщо ви тільки починаєте цікавитися принципами здорового харчування і не знаєте, які протеїнові батончики вибрати, ми рекомендуємо керуватись простим правилом: чим зрозуміліший склад, тим краще. Звичайно, не всі Е-добавки є небезпечними, але погодьтеся, горіхи та насіння є кращою сировиною для нашого організму, ніж штучні підсолоджувачі та консерванти. 

Як правильно вибрати протеїновий батончик? Для початку, визначтеся, яку білкову основу містить той чи інший снек. В минулій статті ми детально розповідали про кожен вид протеїну, тож ви можете ознайомитися з перевагами та недоліками кожного з них. У своїх батончиках ми використовуємо горіхи (арахіс, фундук або мигдаль) та ізолят горохового протеїну – концентрат з бобів гороху, який містить 85% білка та легко засвоюється організмом. Ці цільні рослинні продукти підходять різним людям та можуть доповнити раціон не лише спортсменів, а й просто активних людей, які піклуються про своє здоров’я.

Порівнюючи різні бренди та смаки, щоб визначитися, який протеїновий батончик кращий, ми рекомендуємо взяти до уваги важливий критерій – які підсолоджувачі використовуються в ньому для солодкого смаку. Варто уникати продуктів, в яких цукор стоїть на першому місці, адже його надлишок призводить до хвороб серцево-судинної системи, паталогій підшлункової залози і ожиріння. Також небезпечними є цукрові спирти, які позначаються на етикетках як еритрит, маніт, сорбіт, лактит та ізомальт. Хоч ці речовини містять менше калорій, ніж цукор, проте вони важко засвоюються організмом, можуть викликати розлад шлунку та здуття живота.

Якщо у вас залишилися сумніви, який протеїновий батончик вибрати, почніть знайомство з лінійки PROTEIN українського виробника FIZI. Це веганські білкові батончики на основі горіхів, в складі яких лише натуральні рослинні компоненти. Вони не містять глютену та доданого цукру, а за смаком не поступаються звичайним солодощам. Спробуйте та переконайтесь, що протеїновий батончик може бути смачним та корисним водночас!
Старіший пост
Новіший пост

Цікаво подивитись на батончики FIZI?

Слідкуй за нами в Instagram

Закрити (esc)

Відгуки

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.